انجمن ماهیگیری ایران فیشینگ

نسخه‌ی کامل: بهترین طعمه طبیعی برای قزل آلا
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
انتخاب بهترین طعمه طبیعی برای ماهی قزل الا
 [عکس: image043.jpg]

همیشه در ماهیگیری های که ماهی هدف قزل الا می باشد اکثر ماهیگیران برای صید این ماهی از طعمه مصنوعی استفاده می کنند ولی این نکته را فراموش نکنید همیشه دسترسی به طعمه های مصنوعی مهیا نمی باشد برای همین هر ماهیگیری باید امادگی استفاده از طعمه های طبیعی را داشته باشد و در ماهیگیری بتواند از طعمه های طبیعی استفاده کنند.

[عکس: image057.jpg]

این نکته را فراموش نکنید اگر طعمه های طبیعی در دسترس نبود می توانید انها را از طبیعت پیرامون خود جمع اوری کنید برای چند لحظه ماهیگیری ورزشی بگیرو رها کن را کنار می گزاریم و خاطره صید ماهی با طعمه طبیعی را بازگو می کنیم زمانی بود در ماهیگیری با داشتن یک لانسه موفق به صید یک ماهی قزل آلا شدم بعد از مدتی با گیر کردن لانسه به کف رودخانه لانسه را از دست دادم و دیگر لانسه ای در لوازم ماهیگیری خود نداشتم و مجبور شدم از دل و روده ماهی صید شده برای طعمه استفاده کنم از اطلاعات قبلی که در این زمینه داشتم می دانستم روده ماهی قزل آلا بهترین طعمه برای صید خود ماهی قزل آلا می باشد برای همین از روده ماهی صید شده برای طعمه استفاده کردم و کاملا هم در صید ماهی موفق بودم با طعمه روده ماهی. همیشه حشرات کرم ها و ماهی ها در طبیعت می توانند بهترین گزینه برای صید ماهی قزل آلا باشند.

[عکس: image061.jpg]
استفاده از بچه ماهی های کنار آب که به آسانی می توانید شما انها را با تور دستی صید کنید به عنوان بهترین طعمه استفاده کنید اگر بچه ماهی ها از سایز کوچکی برخوردار می باشند می توانید آنها را به صورت کامل به قلاب بزنید و اگر از جسته بزرگتری دارا می باشد می توانید انها را به دو نیم یا چند تیکه تقسیم کنید.
استفاده از کرم برای طعمه ، همیشه کرم یکی از برترین طعمه های برای صید ماهی قزل آلا بوده که این ماهی نمی تواند به سادگی از کنار ان بگزرد و همیشه به خوردن آن علاقه شدید داشته حتی در زمان های ماهی قزل الا بین لانسه و کرم ، کرم را انتخاب می کند.
و در پایان هم این نکته را فراموش نکنید که لذت صید ماهی قزل آلا با طعمه مصنوعی بیشتر است

[عکس: image052.jpg]